haber oku

YGS il birincisi ve dördüncüsü Sınav’dan

admin ~ 08 Nisan 2013 ~ Genel

KIRIKKALE İL DÖRDÜNCÜSÜ SÜMEYYE BAŞTUĞ

 

YGS il birincisi ve dördüncüsü Sınav’dan

 

Türkiye ve Kırıkkale genelinde dereceler yapan Sınav Dergisi Dershanesi, 2013 YGS sonuçlarına göre 6 puan türünde Kırıkkale birincisi ve Kırıkkale dördüncüsü oldu. Büyük başarılara imza atan Sınav Dergisi Dershanesi öğrencilerinden Rabia Akdoğan il birincisi olurken Sümeyye Baştuğ ise il dördüncüsü oldu.

 

AKDOĞAN İL BİRİNCİSİ

 

Sınav Dergisi Dershanesi Kurucusu Lütfi Ağırman düzenlediği basın toplantısında elde edilen başarı hakkında gazetecilere bilgi verdi. Sınav sonuçlarının tüm öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Ağırman, öğrencileri Akdoğan’ın YGS sonuçlarına göre 489,93621 puanla il birincisi ve Türkiye 194’üncüsü, Sümeyye Baştuğ’un ise 467.07050 puanla il dördüncüsü ve Türkiye 2001’incisi olduğunu söyledi.

 

EĞİTİMİN BİR MARATON VE EKİP İŞİDİR

 

Bu başarıdan dolayı öğrenciyi, ailesini, okulunu ve öğretmenlerini kutlayan Ağırman, “Öğrencilerimiz bu başarıyı yakalarken dershane olarak gururunu yaşıyoruz. Eğitim bir maraton ve ekip işidir. Öğrencilerimiz bu başarıları yakalarken onunla yarışan ve onu hırslandıran, devamlı bir mücadele içinde ayakta tutan arkadaşlarına teşekkür ediyor, başarılar diliyorum”

 

TEŞEKKÜRLER

 

“Öğrencilerimizin derslerine giren ve yönlendiren rehberlik eden başta Fizik Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Mustafa Erünsal’a, Kimya Öğretmeni Nurten Bayrak’a, Biyoloji Öğretmeni Arzu Alsaç’a, Matematik Öğretmeni Çağatay Çakırer’e, Geometri Öğretmeni Habip Demir’e, Türkçe Öğretmeni Sultan Duran’a, Tarih Öğretmeni Şevket Özsoy’a ve Rehberlik Öğretmeni Eda Bekçi’ye teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize güvenerek,  inanarak  bize emanet eden ailesine şükranlarımı sunuyorum” dedi.

 


Etiketler: , , ,

habere yorum yapın

Yorum yapın: